MICHAL ŠULEK, 

majiteľ firmy ABIESLAND

Začalo to tým, že som si “na skúšku” kúpil v Nemecku jednu paletu stromčekov….

Po skončení štúdia som si hľadal to pravé zamestanie pre mňa. Žiadna práca ma tak neoslovila, ako práca v lese. Na Slovensku som si prácu v lese nevedel nájsť a tak som sa zamestnal v lese v Nemecku. Mám rád les a práca v lese ma baví a napĺňa. V Nemecku som trávil väčšinu časť roka. Na jar som chodil do Nemecka sadiť vianočné stromčeky - jedličky. Je to namáhavá práca, ale chodili sme ako partia, tak nám práca rýchlo ubúdala. Práca sa stala zábavou a s kamarátmi sme sa “predbiehali” kto v ten deň viacej zasadí. V lete sa robila prerezávka v hore alebo sa kosilo okolo vianočných stromčekov.   

Najkrajšie obdobie pre mňa, ako asi aj pre väčšinu z Vás, sú práve Vianoce. V tomto období - pred Vianocami, bolo v Nemecku vždy rušno. Chodili sme vypilovať vianočné stromčeky na plantáže. Chystali sme ich do paliet, palety sa nakladali do kamiónov a stromčeky odcházdali na ďaľší predaj zákazníkom. Pomedzi chystanie vianočných stromčekov sme uväzovali vetvičky buď z normandskej jedle alebo z nobilisu a vytvárali sme z nich zväzky. Stromčeky na plantáži, ktoré neboli veľmi súmerné a pekné, sa využívali na vetvičky. Pred Vianocami sa veľa stromčekov vypílilo - veď na to boli aj určené. Na jar sa zase dosadili. Takýto je kolobeh živých vianočných stromčekov. 

V Nemecku som takto pracoval 6 rokov. Práca v Nemecku je zaujímavá a pekná, bavila ma, ale čoraz viacej času som začal tráviť práve v Nemecku a na Slovensko som chodil veľmi málo. Narodil som sa a vyrastal som v Hriňovej, mám to mesto rád, a časom mi to začalo chýbať. Mám tam samozrejme aj moju rodinu a preto som situáciu začal riešiť. Napadlo mi, že by som začal vianočné stromčeky predávať práve v Hriňovej. Preto som kúpil jednu paletu stromčekov a doviezol som ich na Slovensko. Najprv nešlo ani o zisk, ale len o to - že som predvianočný čas mohol tráviť doma v Hriňovej. Počas predávania som postretával plno kamarátov, známych a samozrejme sa zastavila na návštevu aj rodina. Stromčeky sa rýchlo predali a pár dni pred Vianocami mi neostal ani jeden. Predávanie stromčekov sa začalo prejavovať ako dobrý nápad. Rozhodol som sa, že sa pokúsim nejaké stromčeky vypestovať aj sám tu na Slovensku a preto som si hneď na jar kúpil pozemok v Hriňovej, oplotil ho a pár vianočných stromčekov som si aj vysadil a každý rok si vysádzam ďalšie. Ešte chvíľku to potrvá, kým budú na predaj...

Nasledujúci rok som sa na predaj stromčekov pripravil lepšie. Kúpil som si v Nemecku viacej stromčekov. Napadlo mi, že by som mohol skúsiť predaj aj cez ineternet. Vytvoril som si e-shop, vtedy ešte nie pod obchodným menom ABIESLAND, ale predaj som spustil vtedy ešte na stránke www.vianocnestromceky.eu a čakal som či to bude mať úspech. Stromčeky sa pomaly ale isto začali predávať aj cez internet. Zákazníkom sa moje stromčeky páčili. Boli veľmi spokojní a tieto ich pozitívne recenzie ma motivovali v tom aby som neprestal ale pokračoval. Ďalší rok som stromčeky nepredával len v Hriňovej ale začal som predajné miesta rozširovať..

Zmenil som si obchodné meno na ABIESLAND, trošku som popracoval aj na dizajne môjho e-shopu a začal som vidieť budúcnosť v predaji živých vianočných stromčekov. Presný zoznam predajných miest na aktuálny rok nájdete TU. Moje stromčeky sa dajú kúpiť na strednom, na západnom i východnom Slovensku. Svoje predajné miesta plánujem každý rok rozširovať, aby som bol stále bližšie k svojim spokojným zákazníkom. Samozrejme predaj stále funguje aj cez internet. Momentálne je stránka preložená do nemčiny a angličtiny, nakoľko mám zákazníkov aj z iných krajín Európskej únie. Moja práca je moje hobby. 

Čo vyžaduje moje práca?

V priebehu roka sa musím vždy dobre pripraviť na sezónu. Podohadujem si aj nové predajné miesta, a všetko potrebné k predaju stromčekov, aby ma v sezóne nič nezaskočilo. V lete vždy cestujem na plantáže do Nemecka a etiketami si označím stromčeky, ktoré sa mi páčia. Nenechávam to na náhodu. Vždy sa rád poprechádzam po plantáži a povyberám si stromčeky sám.

   

Venovanie sa živým vianočným stromčekom je práca, ktorá ma baví. A dúfam, že ju budem môcť vykonávať čo najdlhšie…

Na záver by som chcel poďakovať svojim zákazníkom, a sľubujem Vám, že urobím všetko preto aby ste boli vždy so stromčekami z ABIESLAND-u spokojní. 

Michal


quck-info
0917 240 117
quck-info
Poslať email
quck-info
Platba:
Paypal, prevod, dobierka
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
E-MAIL SENDEN
quck-info
Zahlung:
Paypal, banküberweisung
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
Poslať email
quck-info
Platba:
Paypal, prevod, dobírka
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
Sent email
quck-info
Platba:
Paypal, bankwire
quck-info