ABIESLAND%20o%20mmne%202.jpgABIESLAND%20o%20mmne.jpgO MNE

Začalo to tým, že som si “na skúšku” kúpil v Nemecku jednu paletu stromčekov….

Po skončení štúdia som si hľadal to pravé zamestanie pre mňa. Žiadna práca ma tak neoslovila, ako práca v lese. Na Slovensku som si prácu v lese nevedel nájsť a tak som sa zamestnal v lese v Nemecku. Mám rád les a práca v lese ma baví a napĺňa. V Nemecku som trávil väčšinu časť roka. Na jar som chodil do Nemecka sadiť vianočné stromčeky - jedličky. Je to namáhavá práca, ale chodili sme ako partia, tak nám práca rýchlo ubúdala. Práca sa stala zábavou a s kamarátmi sme sa “predbiehali” kto v ten deň viacej zasadí. V lete sa robila prerezávka v hore alebo sa kosilo okolo vianočných stromčekov.   

Najkrajšie obdobie pre mňa, ako asi aj pre väčšinu z Vás, sú práve Vianoce. V tomto období - pred Vianocami, bolo v Nemecku vždy rušno. Chodili sme vypilovať vianočné stromčeky na plantáže. Chystali sme ich do paliet, palety sa nakladali do kamiónov a stromčeky odcházdali na ďaľší predaj zákazníkom. Pomedzi chystanie vianočných stromčekov sme uväzovali vetvičky buď z normandskej jedle alebo z nobilisu a vytvárali sme z nich zväzky. Stromčeky na plantáži, ktoré neboli veľmi súmerné a pekné, sa využívali na vetvičky. Pred Vianocami sa veľa stromčekov vypílilo - veď na to boli aj určené. Na jar sa zase dosadili. 

Takýto je kolobeh živých vianočných stromčekov. 

V Nemecku som takto pracoval 6 rokov. Práca v Nemecku je zaujímavá a pekná, bavila ma, ale čoraz viacej času som začal tráviť práve v Nemecku a na Slovensko som chodil veľmi málo. Narodil som sa a vyrastal som v Hriňovej, mám to mesto rád, a časom mi to začalo chýbať. Mám tam samozrejme aj moju rodinu a preto som situáciu začal riešiť. Napadlo mi, že by som začal vianočné stromčeky predávať práve v Hriňovej. Preto som kúpil jednu paletu stromčekov a doviezol som ich na Slovensko. Najprv nešlo ani o zisk, ale len o to - že som predvianočný čas mohol tráviť doma v Hriňovej. Počas predávania som postretával plno kamarátov, známych a samozrejme sa zastavila na návštevu aj rodina. Stromčeky sa rýchlo predali a pár dni pred Vianocami mi neostal ani jeden. Predávanie stromčekov sa začalo prejavovať ako dobrý nápad. Rozhodol som sa, že sa pokúsim nejaké stromčeky vypestovať aj sám tu na Slovensku a preto som si hneď na jar kúpil pozemok v Hriňovej, oplotil ho a pár vianočných stromčekov som si aj vysadil a každý rok si vysádzam ďalšie. Ešte chvíľku to potrvá, kým budú na predaj...

Nasledujúci rok som sa na predaj stromčekov pripravil lepšie. Kúpil som si v Nemecku viacej stromčekov. Napadlo mi, že by som mohol skúsiť predaj aj cez ineternet. Vytvoril som si e-shop, vtedy ešte nie pod obchodným menom ABIESLAND, ale predaj som spustil vtedy ešte na stránke www.vianocnestromceky.eu a čakal som či to bude mať úspech. Stromčeky sa pomaly ale isto začali predávať aj cez internet. Zákazníkom sa moje stromčeky páčili. Boli veľmi spokojní a tieto ich pozitívne recenzie ma motivovali v tom aby som neprestal ale pokračoval. Ďalší rok som stromčeky nepredával len v Hriňovej ale začal som predajné miesta rozširovať..

Zmenil som si obchodné meno na ABIESLAND, trošku som popracoval aj na dizajne môjho e-shopu a začal som vidieť budúcnosť v predaji živých vianočných stromčekov. Presný zoznam predajných miest na aktuálny rok nájdete TU. Moje stromčeky sa dajú kúpiť na strednom, na západnom i východnom Slovensku. Svoje predajné miesta plánujem každý rok rozširovať, aby som bol stále bližšie k svojim spokojným zákazníkom. Samozrejme predaj stále funguje aj cez internet. Momentálne je stránka preložená do nemčiny a angličtiny, nakoľko mám zákazníkov aj z iných krajín Európskej únie. 

Moja práca je moje hobby. 


Čo vyžaduje moje práca?

V priebehu roka sa musím vždy dobre pripraviť na sezónu. Podohadujem si aj nové predajné miesta, a všetko potrebné k predaju stromčekov, aby ma v sezóne nič nezaskočilo. V lete vždy cestujem na plantáže do Nemecka a etiketami si označím stromčeky, ktoré sa mi páčia. Nenechávam to na náhodu. Vždy sa rád poprechádzam po plantáži a povyberám si stromčeky sám. Video zo značenia stromčekov nájdete TU.

Venovanie sa živým vianočným stromčekom je práca, ktorá ma baví. Dúfam, že ju budem môcť vykonávať čo najdlhšie…

Na záver by som chcel poďakovať svojim zákazníkom, a sľubujem Vám, že urobím všetko preto aby ste boli vždy so stromčekami z ABIESLAND-u spokojní. 


MICHAL ŠULEK

majiteľ firmy ABIESLAND


quck-info
0917 240 117
quck-info
Poslať email
quck-info
Platba:
Paypal, prevod, dobierka
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
E-MAIL SENDEN
quck-info
Zahlung:
Paypal, banküberweisung
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
Poslať email
quck-info
Platba:
Paypal, prevod, dobírka
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
Sent email
quck-info
Platba:
Paypal, bankwire
quck-info