abiesland_4.jpgabiesland%202.jpg EKOLOGICKÁ VOĽBA

KOLOBEH STROMČEKOV

Naše vianočné stromy bojujú proti klimatickej zmene.

“Umelé stromčeky sú ekologickejšie, nerúbu sa predsa lesy!” Áno, aj toto je veta, ktorú veľmi často počúvame. Je to to však omyl - nenechajme sa pomýliť! Zo všade počúvame, že aktuálny stav životného prostredia je alarmujúci. Nevieme si poradiť s plastami a odpadmi. Neprodukujme ďaľší odpad aj na Vianoce! Nekupujme umelé stromčeky vyrobné z ropy. 

Naše vianočné stromčeky sú určite ekologická voľba. 

Vianoce je obdobie, keď Vám naše vianočné stromčeky robia radosť a voňavé ihličie stromčeka Vám prevonia celý byt. Môžete sa z neho tešiť a po Vianociach nevytvárate žiadny ťažko rozložiteľný odpad.

Po vypílenom stromčeku ostalo prázdne miesto. Čo s tým?

Na jar sa vždy vysádzajú nové stromčeky - aj na prázdne miesto po Vašom stromčeku vysadíme nový stromček aby mohol byť znovu zelenými pľúcami zeme a aby mohol bojovať s klimatickou zmenou. 

10 rokov sú prínosom pre našu planétu, jeden mesiac robia radosť ako vianočné stromčeky.  

Stromček sa vysadí na plantáž, kde pomaly rastie a na jeho pestovanie sa nepoužíva žiadna chémia. 10 rokov rastie na ploche, ktorá by inak bola bez stromov a chráni pôdu pred eróziou. 10 rokov viaže CO2 čím ochladzuje planétu a produkuje kyslík aby sme mohli dýchať. 10 rokov počas rastu poskytuje životný priestor zvieratám, vtákom, hmyzu. Po 10 tich rokoch rastu sa na plantážach v lete označia etiketami tie najkrajšie stromčeky a potom sa vypília.

10 rokov rastú na plantážach na to určených, nie sú vypílené v lese.

Čo so stromčekami, ktoré nedostali v lete etiketu? Použíjú sa na vetvičky. Z vetvičiek si viete urobiť krásny, voňavý venček, alebo si nimi ozdobíte štedrovečerný stôl.

Čím viac si kúpite našich stromčekov, tým bude viac plantáží a o to viac spoločne znížime vplyv klimatických zmien. Za tento čin sa nám poďakuje aj naša planéta. 

ĎAKUJEME!


quck-info
0917 240 117
quck-info
Poslať email
quck-info
Platba:
Paypal, prevod, dobierka
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
E-MAIL SENDEN
quck-info
Zahlung:
Paypal, banküberweisung
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
Poslať email
quck-info
Platba:
Paypal, prevod, dobírka
quck-info
quck-info
0917 240 117
quck-info
Sent email
quck-info
Platba:
Paypal, bankwire
quck-info